earthkissedsoul:

errandofmercy:

briangefrich:

huffingtonpost:

German Ad Doesn’t Need Words To Speak Volumes About Supporting Your Kids

Being a teenager is hard. But the German home improvement chain Hornbach knows having parents who go the extra mile to show their support can make a big difference.

Watch the full commercial that will sum those awkward high school years perfectly here. 

(Source: Hornbach

This is the kind of dad I want to be.

I absolutely love this. 

this is soo sweet I’m crying.

(via abigailwhitney)

Timestamp: 1410812902

earthkissedsoul:

errandofmercy:

briangefrich:

huffingtonpost:

German Ad Doesn’t Need Words To Speak Volumes About Supporting Your Kids

Being a teenager is hard. But the German home improvement chain Hornbach knows having parents who go the extra mile to show their support can make a big difference.

Watch the full commercial that will sum those awkward high school years perfectly here. 

(Source: Hornbach

This is the kind of dad I want to be.

I absolutely love this. 

this is soo sweet I’m crying.

(via abigailwhitney)

Amy Winehouse photographed in London in 2004

(Source: jakechessumblog, via firesmaymemphis)

Timestamp: 1410812750

Amy Winehouse photographed in London in 2004

(Source: jakechessumblog, via firesmaymemphis)

(Source: iseelahkdaenerys, via bustymom)

(Source: sammit-damn, via irlziall)

(Source: aessestudio, via conseiller)

(Source: nevebianca, via abigailwhitney)

fresh-futuristic:

THE NEW PATTA COLLECTION IS GREAAAAT OMG

bye moneys

(Source: skeletaltales, via sanneroses)

upgraders:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

you spent that $32 really badly

(via abigailwhitney)

Timestamp: 1410808743

upgraders:

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

you spent that $32 really badly

(via abigailwhitney)